kotopladi

Päälysmiähe Kokkoukse Päällmönsträys Rull Prännvahdi

Rull

Rullaha eli miähistöluettelohom bistetä ylös kaikk ne äijäk ko ovap puuris.
Nek kukk ovak kaikken gauemi olluf fölis, ovak kaikke ylembän ja ain go mönsträtä
uus äi, häne nimes tlee rullaha viimätteks. Kraadi eli arvoaste ovak kans rullas ja
niit änträtä ai se jälkken gon gapteen niim bäättä.

Numra Kraad Nimi  
1 Speditöör Pekka Marva
2 Vanheve meklar Kalle Hermonen
3 Vanheve Poosu Otto Mikkelä
4 Poosu Harri Pakkala
5 Longluuts  Eero Virtanen
6 Matruus  Tutte Karlsson
7 Poosu Kalle Aalto
8 Matruus Iiro Andersson
9 Water schout Markku Paasio
10 Matruus Eero Helkelä
11 Vanheve redar Aarto Jalava
12 Matruus Pekka Santala
13 Haminkapteen Eetu Aalto
14 Matruus Jukka Viljanen
15 Redar Hannu Heino
16 Matruus Sakari Vase
17 Vanheve chantymatruus Ilkka Pohjanoksa
18 Redar Jouko Nummela
19 Redar Ismo Ruohomäki
20 Haminmestar Paavo Porkka
21 Seilmaakar Pentti  Ajanko
22 Redar Esa Heino
23 Timber Heikki Hermonen
24 Chantymatruus Jukka Lahtinen
25 Matruus Kari Nummela
26 Kontra-amiraal Jarmo Salo
27 Fyyrvaht Esa Ettala
28 Timber Raimo Helkelä
29 Seilmaakar Olli Nuotio
30 Vanheve Redar Markku Toivonen
31 Matruus Jussi Aalto
32 Intendentt Juha Ylönen
33 Matruus Kalle Saarinen
34 Matruus Pekka Saarinen
35 N.Y.meklar Markku Williams
36 Seilmaakar Jarmo  Teränen
37 Matruus Jankke Rajahalme
38 Lättmatruus Jussi Aarnio
39 2. styyr Jarmo Lehtonen
40 Haminvaht Tapio Koivukari
41 Poosu Olli-Pekka Nieminen
42 Timber Matti Granbom
43 Pyyrman Aki Peippo
44 Matruus Ville Koskela
45 Kapteen Mikko Vapanen
46 Shantymatruus Aki Heino
47 Matruus Juhani Suutari
48 Lättmatruus Jouko Kiiski
49 Shantymatruus Arvi Elomaa
50 Donkeyman Pasi Rytkönen
51 Purser Kalle Aarnio
52 Shantymatruus Jukka Helin
53 Shantymatruus Jyrki  Santala
54 Matruus Lauri Tuomola
55 1. styyr Juho Nikander
56 Matruus Tommi Kurki
57 Luuts Jussi Javanainen
58 Matruus Mika Koivisto
59 Matruus Riku  Kulmala
60 Matruus Juha Auramo
61 Lättmatruus Samuel Virtanen
62 Shantymatruus Janne Mäkinen
63 Matruus Olavi Tuominen
64 Stuvert Teppo Kokkala
65 3. styyr Antti Rohiola
66 Lättmatruus Jussi Hietikko
67 Konst Jouni Vainio
68 Jungman Jussi Nummela
69 Konst Markus Vase
70 Matruus Vesa-Pekka Leino
71 Kokk Mikael Koivisto
72 Jungman Pekka Lehmuskallio
73 Lättmatruus Janne Koivunen
74 Patakokk Ossi Paavola
75 Jungman Juho Suoramaa
76 Matruus Marko Löytökorpi
77 Jungman Jaakko Niemelä
78 Jungman Juhani Salo
79 Jungman Tapani Mannonen
80 Jungman Lauri Nordberg