kotopladi

Päälysmiähe Kokkoukse Päällmönsträys Rull Prännvahdi

Rull

Rullaha eli miähistöluettelohom bistetä ylös kaikk ne äijäk ko ovap puuris.
Nek kukk ovak kaikken gauemi olluf fölis, ovak kaikke ylembän ja ain go mönsträtä
uus äi, häne nimes tlee rullaha viimätteks. Kraadi eli arvoaste ovak kans rullas ja
niit änträtä ai se jälkken gon gapteen niim bäättä.

Numra Kraad Nimi  
1 Speditöör Pekka Marva
2 Vanheve meklar Kalle Hermonen
3 Poosu Harri Pakkala
4 Longluuts  Eero Virtanen
5 Matruus  Tutte Karlsson
6 Poosu Kalle Aalto
7 Matruus Iiro Andersson
8 Water schout Markku Paasio
9 Matruus Eero Helkelä
10 Vanheve redar Aarto Jalava
11 Matruus Pekka Santala
12 Haminkapteen Eetu Aalto
13 Matruus Jukka Viljanen
14 Redar Hannu Heino
15 Matruus Sakari Vase
16 Vanheve chantymatruus Ilkka Pohjanoksa
17 Redar Jouko Nummela
18 Redar Ismo Ruohomäki
19 Haminmestar Paavo Porkka
20 Seilmaakar Pentti  Ajanko
21 Redar Esa Heino
22 Timber Heikki Hermonen
23 Chantymatruus Jukka Lahtinen
24 Matruus Kari Nummela
25 Kontra-amiraal Jarmo Salo
26 Fyyrvaht Esa Ettala
27 Timber Raimo Helkelä
28 Seilmaakar Olli Nuotio
29 Vanheve Redar Markku Toivonen
30 Matruus Jussi Aalto
31 Intendentt Juha Ylönen
32 Matruus Kalle Saarinen
33 Matruus Pekka Saarinen
34 N.Y.meklar Markku Williams
35 Seilmaakar Jarmo  Teränen
36 Matruus Jankke Rajahalme
37 Lättmatruus Jussi Aarnio
38 2. styyr Jarmo Lehtonen
39 Haminvaht Tapio Koivukari
40 Poosu Olli-Pekka Nieminen
41 Timber Matti Granbom
42 Pyyrman Aki Peippo
43 Matruus Ville Koskela
44 Kapteen Mikko Vapanen
45 Shantymatruus Aki Heino
46 Matruus Juhani Suutari
47 Lättmatruus Jouko Kiiski
48 Shantymatruus Arvi Elomaa
49 Donkeyman Pasi Rytkönen
50 Purser Kalle Aarnio
51 Shantymatruus Jukka Helin
52 Shantymatruus Jyrki  Santala
53 Matruus Lauri Tuomola
54 1. styyr Juho Nikander
55 Matruus Tommi Kurki
56 Luuts Jussi Javanainen
57 Matruus Mika Koivisto
58 Matruus Riku  Kulmala
59 Matruus Juha Auramo
60 Lättmatruus Samuel Virtanen
61 Shantymatruus Janne Mäkinen
62 Matruus Olavi Tuominen
63 Stuvert Teppo Kokkala
64 3. styyr Antti Rohiola
65 Lättmatruus Jussi Hietikko
66 Konst Jouni Vainio
67 Jungman Jussi Nummela
68 Konst Markus Vase
69 Matruus Vesa-Pekka Leino
70 Kokk Mikael Koivisto
71 Jungman Pekka Lehmuskallio
72 Lättmatruus Janne Koivunen
73 Patakokk Ossi Paavola
74 Jungman Juho Suoramaa
75 Matruus Marko Löytökorpi
76 Jungman Jaakko Niemelä
77 Jungman Juhani Salo
78 Jungman Tapani Mannonen
79 Jungman Lauri Nordberg
80 Jungman Ari Ruusuranta